Telifsiz Fotoğraflar: En İyi 10 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

tarafından
237
Telifsiz Fotoğraflar: En İyi 10 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

İnsan beyinleri görüntüleri işlemede Metinden 60.000 kat daha hızlı ayrıca, iyi fotoğraflar dikkat çekmek ve mesajınızı iletmek için hayati önem taşır. Ama yeterli görsel materyaliniz yoksa ne yaparsınız? Bu ücretsiz stok fotoğraf web sitelerinden birinden ücretsiz olarak alın!

  1. Unsplash
  2. Gratisography
  3. Morguefile
  4. Pixabay
  5. Stockvault
  6. Pexels
  7. Picjumbo
  8. Pikwizard
  9. Rawpixel
  10. Reshot

iStockphoto.com (Getty Images tarafından) ve Shutterstock.com en iyi ve en çok bilinen ücretli stok fotoğraf siteleri. Burada hemen hemen her şeyin resimlerini bulabilirsiniz-ama ağır bir fiyata. Ayrıca, stok fotoğraflarının çoğu da; tıknaz, doğal olmayan beyaz dişleri olan saçma bir şekilde mutlu insanların tipik Amerikan resimlerini düşünün.

Neyse ki, alternatifler var. Size kolaylık sağlamak için ücretsiz stok fotoğraflar sunan on sitenin bir listesini derledik:

1. UNSPLASH

50.000’den fazla katılımcıdan 300.000’den fazla güzel, yüksek çözünürlüklü görüntü koleksiyonuyla istediğiniz her şeyi yapın. Unsplash bazı ücretli siteler gibi çok fazla seçenek sunmuyor, ancak fotoğraflar en kaliteli ve her gün binlerce kişi ekleniyor. Bu ücretsiz hisse senedi sitesinde çalışmak için bir şeyler bulma şansınız yüksektir.

2. GRATİSOGRAPHY

Gratisography ortada başka bir şey var. “Yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok görüntülerin dünyanın en tuhaf koleksiyonu” olmaktan gurur duyuyorlar.” Miktar açısından Unsplash ile karşılaştıramazlar, ancak bu onların amacı değildir. Başka yerlerde gördüğünüzden daha benzersiz ve daha az “tıknaz” olan ücretsiz fotoğraflar sunmayı başarıyorlar. Sadece en” ilginç ” gönderimler bu sitede küratörlüğünü olsun.

3. MORGUEFİLE

Bu site de biraz farklı. Fotoğraflar küratörlüğünü değil ve Unsplash veya Gratisography’de olduğu kadar profesyonelce üretilmiyor. Rastgele insanların ve günlük nesnelerin fotoğraflarını bulacaksınız, tıpkı Sally teyzenizin Google fotoğraflar akışını sizinle paylaştığı gibi. Morguefile büyük başlıkların resimlerini bulmak için bir yer değil, ancak dişlerini fırçalayan bir çocuğun basit bir ücretsiz fotoğrafına ihtiyacınız varsa, bu sizin için ücretsiz bir stok fotoğraf sitesidir.

4. PİXABAY

Bu site, yüksek kaliteli görüntülerden oluşan çok büyük bir veritabanına sahiptir. İçerik pazarlamacıları ve blogcular için genellikle yararlı olan Unsplash’den daha fazla iş ve pazarlama odaklı. Pixabay’ın bir başka büyük avantajı da ücretsiz vektörler ve çizimler sunmalarıdır.

5. STOCKVAULT

Stockvault, ücretsiz stok fotoğraflar, duvar kağıtları ve hatta dokular için harika bir kaynaktır. Koleksiyon, Unsplash’in sadece yarısı kadar büyük, ancak iyi küratörlüğünü yapıyor ve günlük yeni eklemelere sahip. Bu site aynı zamanda iyi bir arama motoruna sahiptir ve Kategoriye göre göz atmak için iyi organize edilmiştir.

6. PEXELS

Pexels’den bahsetmeden ücretsiz stok görüntülerinde bir yazı yapamayız . Geniş, iyi organize edilmiş ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu, internetteki en iyi küratörlerden biridir. Ayrıca, ücretsiz stok videoları var! Pexels birçok blogcular için go-görüntü kaynağıdır.

7. PİCJUMBO

Büyük stok siteleri tarafından reddedilen ve kendi fotoğraflarını yaratmaya karar veren 24 yaşındaki bir fotoğrafçı tarafından yönetilen PicJumbo, şimdi çok çeşitli güzel ücretsiz fotoğraflarla gelişen bir ücretsiz stok fotoğraf topluluğudur.

8. PİKWİZARD

Pikwazard, benzersiz stok görüntülerinin büyük bir koleksiyonuna sahip olmanın yanı sıra, indirmeden önce metin bindirmeleri eklemek gibi temel düzenlemeler yapmanızı sağlayan bir tasarım Sihirbazı da sunar. Temel bilgiler ücretsiz olsa da, tam özellikli bir çevrimiçi resim düzenleme aracı olan ücretli bir sürüme de sahipler.

9. RAWPİXEL

Rawpixel, sektördeki en çeşitli stok fotoğraf koleksiyonuna sahip olduğunu iddia ediyor-ve bu doğru olabilir. Ayrıca vektörler, PSD düzenleri ve ünlü Japon ahşap panel baskıları gibi kamu malı içeriği var. Ücretli seçenekleri çocuklar için umutlara katkıda bulunur .

10. RESHOT

Reshot sadece basit bir stok fotoğraf koleksiyonundan daha fazlası, bir misyonu olan bir topluluktur. Gelişmekte olan fotoğrafçılara yaratıcılıklarını ihtiyaç duyanlarla paylaşmak için bir platform vermeyi amaçlıyorlar. Küratörlüğünde koleksiyonları geniş, çarpıcı ve tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz stok fotoğraf kullanım hakları ne olacak?

Bu ücretsiz fotoğraf sitelerindeki hemen hemen tüm görüntüler Creative Commons Zero (CC0) lisansına sahiptir. Bu, yazarın izni olmadan görüntüleri — ticari amaçlar için bile — kopyalayabileceğiniz, uyarlayabileceğiniz veya dağıtabileceğiniz anlamına gelir. Başka bir deyişle, onlarla ne istersen yap!

Creative Commons web sitesinde bu konuda daha fazla bilgi edinin.