Instagram Nasıl Dondurulur?

tarafından
92
Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Dondurma

İnstagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakabilirsin?
İnstagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak, profilinizi istediğiniz süre boyunca sosyal ağdan siler. İnstagram URL’NİZ geçersiz hale gelir, kullanıcılar sizi aramada bulamaz ve sizinle de iletişim kuramazlar. Hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde bu özellikler geri yüklenir.

Kişisel bir hesap, içerik oluşturucu hesabı veya işletme hesabı olsun, İnstagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

İşin garibi, hesabınızı iPhone veya Android’deki İnstagram uygulamasından devre dışı bırakamazsınız. Bunun yerine İnstagram Web sitesini kullanmanız gerekecek.

Başlayalım

Adım 1: Masaüstü veya akıllı telefon tarayıcınızda İnstagram Web sitesini açarak başlayın ve devre dışı bırakmak istediğiniz hesapla giriş yapın.

İlgili: İnstagram’ı bilgisayarınızdan Web üzerinde nasıl kullanırsınız

Adım 2: Ardından, profil sekmenize gidin ve “Profili Düzenle” seçeneğini seçin.

Alternatif olarak, doğrudan “Profili Düzenle” ekranına atlamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Adım 3: Burada aşağı kaydırın ve “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” bağlantısını seçin.

Adım 4: İnstagram şimdi hesabınızı devre dışı bırakmanın nedenini soracaktır. Açılır menüden bir sebep seçebilirsiniz. Belirli bir sebep vermek istemiyorsanız, “başka bir şey” seçeneğini seçin.

Adım 5: Seçimi yaptıktan sonra İnstagram şifrenizi girin.

Adım 6: İkinci kez, ekranın alt kısmında bulunan mavi “hesabı geçici olarak devre dışı bırak” düğmesine dokunun. İnstagram, devam etmek istediğinizi üçüncü kez onaylamanızı isteyecektir. Açılır menüden “Evet” düğmesine dokunun.

Sonuç: İnstagram instagram hesabınız artık devre dışı bırakılacak ve akıllı telefonunuzdaki İnstagram uygulamasından çıkacaksınız. Onaylamak için İnstagram kullanıcı adınızı aramayı deneyebilirsiniz. İnstagram, kullanıcının mevcut olmadığını veya henüz bir şey yayınlamadığını size söyleyecektir.

İnstagram hesabınızı nasıl yeniden etkinleştirirsiniz

Geri dönüp devre dışı bırakılmış İnstagram hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Sana lazım olan her türlü Kullanıcı adınızı ve parolanızı var. Şifrenizi unuttuysanız, sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Adım 1: İnstagram instagram uygulamasını iPhone veya Android cihazınızda açın veya İnstagram Web sitesini ziyaret edin.

Adım 2: Burada, İnstagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

Sonuç: Anında, hesabınız eski ihtişamına geri yüklenecektir. Ek güvenlik için, hesabınızı yeniden etkinleştirdikten sonra İnstagram şifrenizi değiştirmeniz gerekir.


Geri gelmek istemiyor musun?

Instagram hesabınızı nasıl tamamen silebileceğinizi buraya tıklayarak öğrenin.