Güncellenmiş Apple MacBook Pro Retina

Apple MacBook Pro Retina serisinin en üst modelini daha hızlı işlemcilerle güncelledi. Yeni modeller içinde üç adet 13 inç ve iki adet 15 inç dizüstü bilgisayar yer alıyor ve bunların her biri Intel’in en yeni Core i5 ve i7 Haswell işlemcileriyle birlikte sunuluyor.

Giriş seviyesi 13 inç model 2.4 GHz Core i5 yonga ve 4 GB bellek yerine 2.6 GHz Intel Core i5 yonga ve 8 GB bellekle birlikte geliyor. Ayrıca Apple giriş seviyesi 15 inç modelde de bellek miktarını 8 GB’den 16 GB’ye, işlemci hızını da 2.0 GHz’den 2.2 GHz’e arttırıldı. Bu sayede bu dizüstü bilgisayarların özellikleri önemli miktarda arttı.

Retina ekranlı MacBook Pro’lar son olarak geçtiğimiz ekim ayında güncellenmişti. O güncellemeyle birlikte 13 inç modelin boyutları ve ağırlığı azaltılmış, bütün modellere Intel Haswell işlemciler ve Iris grafik işlemcisi eklenmişti. Ayrıca Apple 802.11ac Wi-Fi, Thunderbolt 2 portları, daha hızlı PCIe flaş depolama birimi eklemişti. Geçtiğimiz günlerde bir söylentide  Apple’ın MacBook Pro serisine yapacağı bu son güncellemenin işaretleri de önceden duyulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir