Gizli Numaraya Nasıl Kapatılır (Turkcell/Vodafone/Türk Telekom)

tarafından
237
Gizli Numaraya Nasıl Kapatılır (Turkcell/Vodafone/Türk Telekom)

Gizli Numara Nedir, Gizli Numara Bulunabilir mi?

Gizli numara, genellikle bizleri rahatsız etmek için dolandırıcılar veya diğer farklı nedenlerden dolayı arayan kişilerin kullandıkları başlıca yöntemlerden birisidir. Gizli numaralar aslında mahkemelerce çok kolay bir şekilde bulanabiliyor. Fakat halen gizli numara ile bazı amaçlar uğrunda gezinen insanlar amaçlarından vazgeçmiş değiller. Bizde bugün sizlere Gizli numaraya nasıl kapatılır sorusunun yanıtını vereceğiz ve rahatsız edilmenizi bir nebze olsa engelleyeceğiz.

Turkcell Gizli Numaraya Kapatma

Turkcell kullanıcısıysanız ve gizli numaraları engellemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Turkcell’de gizli numara engelleme işlemi tüm Turkcell kullanılarına ücretsizdir.

Turkcell Gizli Numaralara Kapatmak İçin *253# tuşlayarak açılan sayfadan “YES,EVET” butonuna dokunmanız yeterlidir.

Eğer Turkcell Gizli Numaralara Açmak istiyorsanız, numaranız gizli numaralara kapalıyken #253# tuşlayarak açılan sayfadan ise “YES,EVET” butonuna dokunmanız yeterlidir.


Vodafone Gizli Numaraya Kapatma

Vodafone kullanıları içinde Gizli numaraya nasıl kapatılır? sorusunun cevabı oldukça basittir. Üstelik Vodafone gizli numaraları engellemek için ücret istemiyor.

Vodafone kullanıyorsanız gizli numaradan gelen aramaları engellemek için: “GİZLİ AC” yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz

Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için: “GİZLİ KAPAT” yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilirsiniz


Türk Telekom Gizli Numaraya Kapatma?

Türk Telekom kullanıcıları içinde gizli numaraya kapatma işlemi en az diğer operatörler kadar kolaydır.

Türk Telekom kullanıcıları Türk Telekom online işlemler menüsünden ya da *253# tuşlayarak kolayca telefonlarını gizli numaraya kapatabilirler.

Gizli numaraya tekrardan açmak istersek te yine aynı şekilde *253# tuşlamamız yeterli olacaktır. Yani aktif ise deaktif, deaktif ise aktif edecektir.


Gizli Numaraya Kapattığımızda Yurtdışı Gizli Numaralarda Engellenir mi?

Gizli numaraya kapatsak ta; analog santral, PBX’ ve Yurtdışından numarasız olarak aranan çağrılar hiçbir operatörde engellenememektedir. Bu durumda cihazınızın engelleme özelliğini kullanarak engelleyebilirsiniz.