Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması amacıyla kullanılan bir tedavi şeklidir ve bir diğer adı temassız estetiktir. Temassız estetik denmesinin sebebi uygulamanın tamamen temas edilmeden ve uygulayıcıdan bağımsız olarak uygulanmasından dolayıdır, bu tedavi şeklinde bölgesel yağ azaltan teknoloji kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Çalışır?

Tedavi başlamadan önce uygulama yapılacak alanın fotoğrafları çekilir ve ölçüleri alınır, ayrıca vücut su indeksi ölçülür. Sonrasında bu su miktarına göre yakılacak yağ hesaplanır, su ne kadar fazla ise etki edeceği yağ miktarı da artacaktır ve bu sebeple uygulama öncesi günlük minimum 2.5 litre su içilmesi gerekir. Seçilen bölgeye göre uygulama süresi değişirken bu süre genelde 30-45 dakika arasında değişir. Uygulama alanına birkaç santimetre uzakta kurulum tamamlanır ve işlem başlatılır. Bu işlemde sıcaklık kullanılarak yağlar küçültülür.

Ne Kadar Süre Sonra Etkileri Görünmeye Başlar?

Tedavi başladıktan yaklaşık 3 hafta sonra etkiler görülmeye başlanır,genelde ilk seanstan sonra etkiler gözle görülürken kişinin su indeksi düşük ise ikinci seanstan sonra görülmektedir. Ortalama 4 ay içerisinde vücut istenen halini alır.

Temassız estetik (BTL Vanquish ME) ile daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, uzman bir dermatolog tarafından tedavinin anlatıldığı kısa videolardan oluşan bu listeyi izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir